Driedubbelglas voor uw vve: wat zijn de voordelen?
Merkt u dat kou via de ramen naar binnen komt en de stookkosten oplopen? Dan kan driedubbelglas of triple glas het overwegen waard zijn. Het is duurder dan standaard isolerend glas, maar zorgt vaak voor meer comfort en een lagere energierekening.
Driedubbelglas of triple glas bestaat uit 3 lagen glas. Daardoor blijft warmte beter binnen en kou buiten. U heeft minder last van tocht en de temperatuur in huis blijft gelijkmatiger. Ook ontstaat er minder snel vocht op de ramen.
Waarom kiezen vve’s voor driedubbelglas?
- Lagere energiekosten – uw verwarmingsinstallatie hoeft minder hard te werken.
- Meer comfort – minder kou bij de ramen en minder tocht.
- Goede bescherming van het gebouw – kleinere kans op vochtproblemen.
- Klaar voor de toekomst – de isolatie past beter bij strengere energieregels.
Laat u de ramen en kozijnen in het hele gebouw tegelijk vervangen? Dan kan dat voordelen hebben, zoals minder overlast en mogelijk een lagere prijs per woning. Ook zijn er leningen en subsidies die kunnen helpen bij de investering.
Tip: laat u goed adviseren of driedubbelglas ook voor uw vve-gebouw een geschikte optie is.
Vraag aan Bob
Vraag van een bewoner:
“Wij denken aan nieuwe ramen met dubbelglas omdat dat goedkoper is. Is triple glas echt zoveel beter?”
Bob, vve-adviseur:
“Dubbelglas is een goede stap. Driedubbelglas gaat nog verder en voldoet naar verwachting aan de strengere regels die rond 2030 worden verwacht. Kiest u nu voor triple glas, dan voorkomt u mogelijk dat u later opnieuw moet investeren. Daarnaast merkt u het verschil in comfort: minder vocht op de ramen, minder koude uitstraling en vaak ook minder geluid van buiten.”
Heeft u ook een vraag over verduurzamen met uw vve? Stuur deze in. Bob beantwoordt regelmatig vragen op deze plek.
Meer weten of advies nodig?
De vve-energiebalie van de gemeente Maastricht helpt u graag met persoonlijk advies, bijvoorbeeld over subsidies en financiering.
📧 vve-balie [at] maastricht.nl
📞 (043) 3504488
📍 Klimaathuis, Groene Loper (President Rooseveltlaan 217)
U kunt ook een afspraak maken voor een gesprek.